STRONA GŁÓWNA


TURYSTYKA


AKTUALNOŚCI


SZKOŁA - PRZYSZÓW


Szkoła Podstawowa w Przyszowie

Szkoła w Przyszowie nie posiada swojej strony w internecie. Jednak nie można, nie wspomnieć miejsca, gdzie spędza się sporą część życia.
W tej szkole człowiek zdobywa wiedzę, może też zasmakować życia estradowego. Już od 1984 roku działa w Przyszowie dziecięcy zespół taneczny przy Wiejskim Domu Kultury, który odnosi ogromne sukcesy na konkursach nawet ogólnopolskich. Zapraszam do przeczytania artykułu pani Barbary Wolanin, założycielki i prowadzącej do dzisiaj dziecięcy zespół taneczny.
Taniec to możliwość przeżycia przyjemności i radości.
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to zapraszam do współtworzenia tej strony.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Przyszowie

12 października 2007 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowej szkoły, która została wybudowana dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców gminy Bojanów i dotacji z Unii Europejskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz regionalnych, a biskup Andrzej Dzięga poświęcił szkołę. Dyrektor szkoły, Bogusława Kwaśnik, podczas uroczystości posadziła przed szkołą pamiątkowy dąb.
Szkoła jest bardzo ładna i w najnowszych standardach. Narazie oddano do użytku tylko połowę sal, reszta jest jeszcze niewykończona i będzie oddawana stopniowo.
Budynek jest na tyle duży, że w przyszłości będzie tu też przedszkole. Możliwe też, że zostaną tu przeniesione ośrodek zdrowia i biblioteka gminna. W planach jest także stołówka i sala gimnastyczna.
W szkole uczy się 176 dzieci, z czego 22 chodzi do "zerówki", pozostałe 154 są uczniami klas 1-6 szkoły podstawowej.

Nowa szkoła w budowie.
Inwestycja rozpoczeła się w 1999 roku, dzięki 2ha działce przekazanej przez mieszkańców.Stara szkoła.Wiejski Dom Kultury w Przyszowie Zapuściu.Gimnazjum w Bojanowie

W Przyszowie jeszcze nie ma gimnazjum. Jedynym gimnazjum w gminie Bojanów, które ma swoją stronę, jest gimnazjum w Bojanowie. A oto link do strony:
GIMNAZJUM W BOJANOWIEMENU


SZYBKIE LINKI

Szablonownia